Statystyki odwiedzin

Strona Główna

ELM

Ósma edycja ELM za nami. Kramp-Pest obronił mistrza.

Zakończyły się międzyosiedlowe rozgrywki w piłkę nożną. Tytuł mistrza po raz drugi z rzędu wywalczyła drużyna Kramp-Pest. Tradycyjnie już sezon zakończono wręczeniem nagród zorganizowanym w OEK "Sadyba".

Mistrzem została drużyna Kramp-Pest, drugie miejsce zajęła drużyna Denar Club Stegny Południe, a trzecie przypadło Sadybie. Wyrównana walka trwała do końca i o tytule oraz kolejności na podium zdecydowały mecze ostatniej kolejki. W zakończonych rozgrywkach ELM grała systemem z podziałem na dwie grupy. Po sezonie zasadniczym po trzy najlepsze zespoły utworzyły grupę mistrzowską, zaś pozostałe rywalizowały w grupie pocieszenia. Wśród słabszych zespołów najlepszy okazał się zespół UKS Mokotów, który lepszym bezpośrednim wynikiem wyprzedził X-Man United.

W klasyfikacji strzelców po raz trzeci z rzędu zwyciężył Kamil Mikas z Sadybianki, zdobywca 75 bramek, kolejne miejsca przypadły Robertowi Nowakowi z Kramp-Pestu (42 bramki) oraz Mariuszowi Wojciechowskiemu z Denar Club (37 bramek). Nagrodzono też najlepszych zawodników - MVP. Klasyfikacja powstała w oparciu o wskazania najlepszego zawodnika drużyny przeciwnej po każdym meczu. Najlepszym okazał się Dariusz Krakowiak z Są Gorsi, zaś drugie miejsce ex aeqou zajęli aż trzej zawodnicy: Damian Adamiec z UKS Mokotów, Damian Kurek z Administracji-M6 oraz Mikołaj Kamiński z X-Man United.

Zakończenie ósmego już sezonu Energetycznej Ligi Mistrzów odbyło się w OEK "Sadyba". Nagrody, puchary i dyplomy dla najlepszych drużyn i zawodników wręczyli przedstawiciele sponsorów: Zarządu i osiedli Idzikowskiego oraz Stegny Południe. Reprezentujący Zarząd Grzegorz Engelbrecht nawiązując do obchodzonego przez spółdzielnię jubileuszu 60-lecia MSM "Energetyki" wręczył również kapitanom drużyn okolicznościowe znaczki.

W ósmej edycji ELM udział wzięło 12 drużyn i 195 osób. Na boiskach przy Maltańskiej i na osiedlu Idzikowskiego padło łącznie 1310 bramek. Chcesz dołączyć do rozgrywek na wiosnę? Napisz już teraz: EnergetycznaLM@wp.pl.