Strefa mieszkańców
Zaloguj się
  00-719 Warszawa
  ul. Zwierzyniecka 8a
  tel.   22 841 60 11
  fax   22 840 53 31

Sprawy teren.-prawne

Ochrona danych osob.

Inspektor Ochrony Danych: Adam Myziak
dpo@msmenergetyka.pl

 • Inf. Zarządu o RODO • Licznik odwiedzin

  od 1 stycznia 2018


       Statystyki odwiedzin

  Strona Główna
  Nowsze
  M620.12.2017 r. Świąteczne M6 już dostępne.

  Ukazało się najnowsze wydanie dwumiesięcznika M6. Mieszkańcy znajdą gazetę w swoich skrzynkach pocztowych, dostępna jest również w wersji elektronicznej na stronie spółdzielni. więcej »
  Budżet obywatelski15.12.2017 r. Budżet obywatelski - wszystko, co warto wiedzieć.

  Przyszłość Warszawy leży w Twoich rękach - pod takim hasłem wystartowała piąta edycja budżetu partycypacyjnego. Pomysły można zgłaszać do 22 stycznia. Po raz pierwszy będą działania specjalnie skierowane do seniorów. więcej »
  Energetyczna Liga Mistrzów14.12.2017 r. Siódma edycja ligi ELM za nami.

  Uroczystym zakończeniem i wręczeniem nagród dla najlepszych zakończyły się rozgrywki międzyosiedlowej ligi piłki nożnej. Mistrzem została drużyna Kramp-Pest. więcej »
  OEK Sadyba05.12.2017 r. Mikołaj i kolędowanie w OEK "Sadyba".

  Grudniowy program wydarzeń w ośrodku przy Korczyńskiej jest mocno związany z św. Mikołajem i świętami Bożego Narodzenia. W planie są spotkanie z Mikołajem i impreza choinkowa, warsztaty bożonarodzeniowe oraz koncerty kolęd. więcej »
  Folder informacyjny01.12.2017 r. Folder informacyjny o sprawach terenowo-prawnych.

  Spółdzielnia w ramach prowadzonych działań zmierzających do uregulowania stanu prawnego gruntów osiedli, opracowała materiał informacyjny na ten temat. Broszura ma służyć nagłośnieniu problemu i dotarciu z informacjami o problemach mieszkańców powodowanym obecnym stanem rzeczy do jak najszerszej grupy osób, w tym mediów i decydentów.
  Zachęcamy do zapoznania się z materiałem ».
  RN30.11.2017 r. Posiedzenie plenarne Rady Nadzorczej.

  Członkowie Rady Nadzorczej na listopadowym plenum przyjęli informację o sprawozdaniu z działalności spółdzielni po trzech kwartałach tego roku, zapoznali się także z obszerną analizą dotyczącą informatyzacji w spółdzielni. więcej »
  OEK Sadyba08.11.2017 r. Listopad w OEK "Sadyba".

  Sporo atrakcji dla seniorów, a także oczywiście zabawa andrzejkowa - to propozycje ośrodka kulturalnego z ulicy Korczyńskiej w bieżącym miesiącu. więcej »
  Oferty pracy08.11.2017 r. Oferta pracy - kierownik administracji osiedla.

  Spółdzielnia poszukuje pracownika na stanowisko kierownika administracji osiedla Stegny Rożek oraz stanowisko zastępcy kierownika do spraw technicznych na tym samym osiedlu. Oferty można składać do 20 listopada 2017 r. więcej »
  Rada Nadzorcza07.11.2017 r. Dyżury członków Rady Nadzorczej.

  W każdy pierwszy wtorek miesiąca dyżuruje członek Rady Nadzorczej. Dyżur odbywa się w siedzibie spółdzielni przy Zwierzynieckiej 8A w godzinach 16.30 - 18.00. Na najbliższych dyżurach na mieszkańców oczekują: Zbigniew Kozłowski - 7 listopada, oraz Zdzisław Rothe - 5 grudnia. Zapraszamy.
  RN30.10.2017 r. Posiedzenie Rady Nadzorczej.

  Podczas październikowego posiedzenia Rada, m.in., przyjęła sprawozdanie Zarządu z działalności spółdzielni za pierwsze półrocze 2017 r., zaakceptowała wnioski o pożyczki z CFR na kwotę 3,42 mln zł oraz zapoznała się z obszernymi informacjami na temat bieżących działań w zakresie inwestycji i spraw terenowo-prawnych. więcej »
  27.10.2017 r. Prawie 4300 podpisów mieszkańców pod petycją do Premier RP.

  Wczoraj, 26 października, dokładnie w rocznicę wydania dekretu Bieruta, przedstawiciele spółdzielni i mieszkańców przekazali petycję do Premier Beaty Szydło w sprawie uregulowania stanu prawnego gruntów stołecznych osiedli. więcej »
  Laureat konkursu KRS25.10.2017 r. Wiktoria dla "Energetyki".

  WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców to nagroda przyznawana przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców. Spółdzielnia została laureatem w dwudziestej, jubileuszowej edycji. więcej »
  M625.10.2017 r. Nowe M6 już w skrzynkach.

  Dostępny jest już najnowszy numer dwumiesięcznika M6. Mieszkańcy "Energetyki" znajdą gazetę w swoich skrzynkach listowych, zaś w formie elektronicznej jest dostępna na stronie internetowej spółdzielni. więcej »
  OEK Sadyba05.10.2017 r. Październikowe atrakcje w OEK "Sadyba".

  Warsztaty dla seniorów, przedstawienie kukiełkowe dla dzieci, koncert papieski, czy warsztaty teatralne - w nachodzących dniach każdy znajdzie coś dla siebie z propozycji ośrodka z Korczyńskiej. więcej »
  RN29.09.2017 r. Plenarne posiedzenie Rady Nadzorczej.

  Aż sześć uchwał przyjęła Rada na wrześniowym posiedzeniu. Zaakceptowano podstawowe założenia i wskaźniki do planu gospodarczego na przyszły rok, a Zarząd zaprezentował informację o sytuacji kadrowej w spółdzielni w związku z wejściem w życie przepisów obniżających wiek emerytalny. więcej »
  22.09.2017 r. Nagroda dla spółdzielni od Spółdzielczego Stowarzyszenia Kulturalnego.

  MSM "Energetyka" została wyróżniona za zasługi dla popularyzacji idei spółdzielczości. więcej »
  OEK Sadyba14.09.2017 r. Wrzesień w OEK "Sadyba".

  Warsztaty psychoedukacyjne, warsztaty chemiczne, a także przedstawienie teatralne "Calineczka" - to najciekawsze wydarzenia organizowane przez ośrodek z Korczyńskiej w najbliższym czasie. więcej »
  12.09.2017 r. Informacje dotyczące przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

  Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami dotyczącymi przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. więcej »
  zm w ustawie o SM11.09.2017 r. Zmiany w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych.

  Z dniem 9 września 2017r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy - Prawo spółdzielcze (Dz. U. z dnia 25 sierpnia 2017, poz. 1596), wprowadzająca radykalne zmiany w działalności spółdzielni mieszkaniowych. więcej »
  OEK Sadyba06.09.2017 r. Nowy sezon zajęć w OEK "Sadyba". Zapraszamy.

  Po wakacjach placówka z Korczyńskiej rozpoczyna nowy sezon zajęć. Oferta jest bardzo szeroka i obejmuje taniec, różne formy gimnastyki, w tym jogę i zumbę, naukę gry na instrumentach, czy zajęcia komputerowe dla seniorów. więcej »
  WZCz_201705.09.2017 r. Protokół z WZCz dostępny dla mieszkańców.

  Członkowie spółdzielni mogą zapoznać się z szczegółowym protokołem z ostatniego Walnego Zgromadzenia Członków. W wersji elektronicznej dostępny jest on dla członków posiadających konto użytkownika. więcej »
  Otwarcie przejścia04.09.2017 r. Przejście na Sielcach uroczyście otwarte.

  Z udziałem wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej otwarto dziś przejście dla pieszych przez ulicę Czerniakowską na wysokości Chełmskiej. Wytyczenie pasów w tym miejscu wywalczyli mieszkańcy Sielc. więcej »
  Rada Nadzorcza04.09.2017 r. Dyżury członków Rady Nadzorczej.

  Po przerwie wakacyjnej wracają dyżury członków rady. Dyżur pełniony jest w każdy pierwszy wtorek miesiąca i odbywa się w siedzibie spółdzielni przy ul. Zwierzynieckiej 8a w godzinach 16.30-18.00. Na najbliższych dyżurach na członków Energetyki czekają: 5 września - Marek Żyszko, 3 października - Krystyna Śmigielska.
  RN01.09.2017 r. Rada Nadzorcza spotkała się po wakacjach.

  Podczas pierwszego plenum po przerwie wakacyjnej przyjęto plan pracy RN i poszczególnych komisji do czerwca przyszłego roku. Podjęta została także decyzja w kwestii dalszych prac nad nowelizacją Statutu spółdzielni. Zarząd przedstawił informacje nt. wpływu zmian prawa na funkcjonowanie MSM "Energetyka". więcej »
  M625.08.2017 r. M6 - Nowy numer M6 już dostępny

  Mieszkańcy spółdzielni w swoich skrzynkach pocztowych powinni już mieć najnowszy numer dwumiesięcznika M6. Gazeta dostępna jest również w wersji elektronicznej. Zapraszamy do lektury. więcej »
  Energetyczna Liga Mistrzów16.08.2017 r. Energetyczna Liga Mistrzów zaprasza.

  Już we wrześniu wystartuje kolejny sezon piłkarskich rozgrywek międzyosiedlowych. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych. Termin zgłoszeń upływa 31 sierpnia. więcej »
  11.08.2017 r. Zmiana godzin pracy spółdzielni.

  W dniu 14 sierpnia (poniedziałek) Dział Członkowsko-Mieszkaniowy oraz Dział Rozliczeń z Członkami zapraszają wyjątkowo w godzinach od 8.00 do 15.30. W dniu 15 sierpnia spółdzielnia będzie zamknięta.
  10.08.2017 r. Domy Spółdzielcze o "Energetyce".

  W miesięczniku "Domy Spółdzielcze" ukazał się artykuł na temat polityki inwestycyjnej MSM "Energetyka". Zachęcamy do lektury materiału. więcej »
  08.08.2017 r. Nagroda Honorowa Stowarzyszenia Krajowy Klub Reportażu dla felietonistki M6.

  Z radością informujemy, że Zarząd Krajowego Klubu Reportażu przyznał mieszkance naszej Spółdzielni i autorce felietonów w dwumiesięczniku M6 Pani Helenie Kowalik Nagrodę Honorową za całokształt dorobku w sferze literatury faktu. więcej »
  Energetyczna Liga Mistrzów27.06.2017 r. Szósta edycja Energetycznej Ligi Mistrzów zakończona. Mistrzem Sadybianka.

  Rozgrywki, tradycyjnie już, zwieńczyło uroczyste podsumowanie sezonu i wręczenie nagród dla najlepszych zorganizowane w OEK "Sadyba". Wygrała Sadybianka, wicemistrzem została drużyna Sadybiakos, trzecie miejsce przypadło Denar Club Stegny Południe. więcej »
  WZCz_201723.06.2017 r. Ukonstytuowała się Rada Nadzorcza.

  Po Walnym Zgromadzeniu Członków na którym dokonano wyboru aż 14 członków Rady Nadzorczej spółdzielni, na pierwszym w nowym składzie posiedzeniu plenarnym dokonano wyboru prezydium. więcej »
  19.06.2017 r. Zmarła Halina Smolewska.
  Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy naszą Koleżankę Halinę Smolewską - długoletniego, zasłużonego pracownika MSM "Energetyka"
  Koleżanki i koledzy oraz Zarząd i Rada Nadzorcza MSM "Energetyka"    więcej »
  Budżet obywatelski14.06.2017 r. Budżet obywatelski - czas głosowania.

  Od dziś do 30 czerwca można oddać głos na wybrany projekt w ramach budżetu partycypacyjnego. W obszarach w skład których wchodzą osiedla "Energetyki" do wydania jest blisko 1,6 mln zł. więcej »
  WZCz_201713.06.2017 r. Podziękowanie Zarządu za udział w WZCz.

  Zarząd MSM "Energetyka" dziękuje wszystkim Członkom Spółdzielni, którzy uczestniczyli w obradach ostatniego Walnego Zgromadzenia za poświęcenie czasu na sprawy dotyczące całej spółdzielni i przyczynili się do Jego sprawnego przeprowadzenia. więcej »
  WZCz_201412.06.2017 r. Za nami kolejne WZCz.

  W sobotę odbyło się coroczne zebranie członków spółdzielni. Wśród podjętych decyzji są m.in. przyjęcie sprawozdań z działalności i absolutorium dla członków Zarządu, podział ponad 7 mln zł nadwyżki bilansowej, a także wybór aż 14 członków do Rady Nadzorczej. więcej »
  Dzień Dziecka09.06.2017 r. "Energetyka" dla najmłodszych.

  Trzy festyny rodzinne z okazji Dnia Dziecka zorganizowały osiedla dla swoich najmłodszych mieszkańców. Na Sadybie, Stegnach Południe i Idzikowskiego bawiło się setki rodzin. Zapraszamy do galerii zdjęć z imprez. więcej »
  Badanie satysfakcji06.06.2017 r. Jak mieszkańcy oceniają "Energetykę" - wyniki corocznego badania funkcjonowania spółdzielni.

  Równie wysoka jak w 2016 roku ocena całej spółdzielni, zaś w skali osiedli najwyższa nota dla Sielc - tak prezentują się wyniki tegorocznego badania satysfakcji z działalności spółdzielni przeprowadzonego wśród mieszkańców. więcej »
  M606.06.2017 r. M6 - Informator na Walne już dostępny

  W skrzynkach mieszkańców i na stronie internetowej dostępny jest już najnowszy numer dwumiesięcznika M6 w całości poświęcony sobotniemu Walnemu Zgromadzeniu Członków. Zachęcamy do lektury. więcej »
  OEK Sadyba01.06.2017 r. Czerwcowe atrakcje w OEK "Sadyba".

  Turniej tenisa stołowego, zajęcia relaksacyjne dla seniorów oraz koncert piosenek o Warszawie - to tylko niektóre spośród atrakcji przygotowanych przez ośrodek przy Korczyńskiej 6 na czerwiec. więcej »
  Dzień Dziecka23.05.2017 r. Festyny z okazji Dnia Dziecka na osiedlach.

  Sadyba, Stegny Południe i Idzikowskiego - osiedla zapraszają na festyny z okazji Dnia Dziecka.
  Wszystkie imprezy są bezpłatne. więcej »
  WZCz_201722.05.2017 r. Walne Zgromadzenie Członków.

  WZCz odbędzie się w tym roku w sobotę 10 czerwca o godz. 10.00, w Centrum Konferencyjno-Kongresowym ul. Bobrowiecka 9 w Warszawie - sala Chopin. więcej »
  Rada Nadzorcza05.05.2017 r. Dyżury członków Rady Nadzorczej i Komisji Statutowej.

  W poniedziałek 8 maja odbędzie się dyżur członków Komisji Statutowej. Od godz. 17.00 na mieszkańców oczekiwać będą Renata Kołodziej i Tadeusz Mizerski. W wtorek 9 maja w godz. 16.30-18.00 odbędzie się z kolei dyżur członka Rady Nadzorczej. Dyżur pełni Krzysztof Pawłowski.
  Energetyczna Liga Mistrzów04.05.2017 r. ELM: mistrz trzyma poziom.

  Na półmetku międzyosiedlowych rozgrywek Energetycznej Ligi Mistrzów liderem jest Sadybiakos. Broniąca tytułu mistrza drużyna nie przegrała jeszcze spotkania. więcej »
  Godziny pracy28.04.2017 r. Godziny pracy w weekend majowy.

  Informujemy, że dnia 2 maja (wtorek) Biuro Zarządu spółdzielni otwarte będzie w standardowych godzinach. 1 i 3 maja spółdzielnia jest nieczynna.
  Lokale_do_wynajecia28.04.2017 r. Wolne lokale usługowe.

  MSM "Energetyka" dysponuje wolnymi powierzchniami do wynajęcia pod działalność gospodarczą. Do wynajęcia są lokale w atrakcyjnych lokalizacjach, o bardzo zróżnicowanych powierzchniach, w osiedlach Bernardyńska, Stegny Południe, Sielce. więcej »
  M625.04.2017 r. Ukazał się nowy numer M6.

  Do skrzynek pocztowych mieszkańców trafił najnowszy numer dwumiesięcznika M6. W wersji elektronicznej można ją także pobrać ze strony spółdzielni. Zachęcamy do lektury. więcej »
  ZRSM RP13.04.2017 r. Informacje Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP.

  Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami prezentującymi działania Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP w ostatnich latach. MSM "Energetyka" jest członkiem związku. więcej »
  Rada Nadzorcza04.04.2017 r. Dyżury Rady Nadzorczej.

  W każdy pierwszy wtorek miesiąca dyżuruje członek Rady Nadzorczej. Dyżur odbywa się w siedzibie spółdzielni przy Zwierzynieckiej 8A. Na najbliższym dyżurze - 4 kwietnia w godz. 16:30-18:00 - na mieszkańców oczekuje Zbigniew Kozłowski. Kolejne dyżury 9 maja (Krzysztof Pawłowski) oraz 6 czerwca.

  OEK Sadyba03.04.2017 r. Kwiecień pełen atrakcji w OEK "Sadyba".

  W bieżącym miesiącu ośrodek przy Korczyńskiej zaprasza na warsztaty teatralne, przestawienie kukiełkowe dla dzieci czy koncert. Bogata jest też oferta dla seniorów oraz miłośników podróży. więcej »
  ZO
  03.04.2017 r. Zebrania osiedlowe.


  W kwietniu odbędzie się na każdym osiedlu zebranie osiedlowe. Przedstawiamy terminy i miejsca poszczególnych spotkań. więcej » 
  RN29.03.2017 r. Posiedzenie Rady Nadzorczej.

  W porządku obrad marcowego plenum Rady znalazło się m.in. przyjęcie sprawozdania z działalności spółdzielni za rok 2016, oraz przyjęcie informacji o działaniach Rady Nadzorczej na zebrania osiedlowe. więcej »
  OEK Sadyba24.03.2017 r. Powitanie wiosny na Stegnach.

  Blisko 400 osób - dzieci i ich opiekunów - przywitało wiosnę na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Maltańskiej na osiedlu Stegny Południe. Marzannę utopiono w osiedlowym oczku wodnym. więcej »
  OEK Sadyba08.03.2017 r. Wiosenne wydarzenia w OEK "Sadyba".

  W marcu ośrodek kulturalny przy Korczyńskiej zaprasza na bal wiosenny, warsztaty fotograficzne, ale przede wszystkim na liczne zajęcia ruchowe. więcej »
  Brydż01.03.2017 r. Brydż z arcymistrzem na Stegnach.

  Przy Barcelońskiej 1 w każdy poniedziałek można pograć w szachy, warcaby czy brydża. Od marca szkolenia w brydża poprowadzi Arcymistrz Międzynarodowy. więcej »
  Budżet obywatelski01.03.2017 r. Budżet obywatelski - dyskusje o projektach.

  W marcu odbędą się spotkania i dyskusje z autorami zgłoszonych projektów. Dla rejonu obejmującego Sielce spotkania zaplanowano na 2 i 3 marca, dla Bernardyńskiej 6 marca, a dla pozostałych osiedli 13 i 14 marca. więcej »
  Podatek28.02.2017 r. Podatek od części wspólnych - informacja.

  Wskutek zmiany prawa, od 1 stycznia 2016 roku przedmiotem opodatkowania jest nie tylko lokal stanowiący odrębną własność oraz udział w nieruchomości na której budynek jest posadowiony, ale również udział w powierzchni części wspólnych budynku, w którym przedmiotowy lokal się znajduje. więcej »
  Ankieta 201727.02.2017 r. Oceń spółdzielnię - wypełnij ankietę.

  Rozpoczęło się coroczne już badanie satysfakcji mieszkańców z działalności spółdzielni. Do ponad 1800 wylosowanych mieszkańców trafiły ankiety. Czas na wypełnienie jest do 4 marca. więcej »
  M623.02.2017 r. Nowy numer M6 już dostępny.

  Do skrzynek pocztowych mieszkańców właśnie trafił najnowszy numer dwumiesięcznika M6. Gazeta dostępna jest również w wersji elektronicznej. Zapraszamy do lektury. więcej »
  KS23.02.2017 r. Dyżur członków komisji statutowej.

  We wtorek 28 lutego odbędzie się dyżur przedstawicieli komisji statutowej. Na mieszkańców czekać będą przewodnicząca komisji Renata Kołodziej oraz Tadeusz Mizerski. Początek dyżuru o godz. 17.00 w siedzibie spółdzielni przy ul. Zwierzynieckiej 8A.
  Energetyczna Liga Mistrzów15.02.2017 r. Osiedlowa liga piłki nożnej - zgłoszenia do końca lutego.

  W marcu wznowi rozgrywki międzyosiedlowa liga piłki nożnej - to już szósta edycja zainicjowanych przez mieszkańców rozgrywek. Organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców do zgłaszania własnych drużyn. więcej »
  Smog a nasze osiedla15.02.2017 r. Smog a nasze osiedla.

  Przeprowadzone na Sadybie na przełomie stycznia i lutego badanie jakości powietrza pokazało fatalne wyniki. Powietrze okazało się być nawet gorsze niż w innych częściach Warszawy w których prowadzony jest monitoring. więcej »
  Rada Nadzorcza06.02.2017 r. Dyżury członków Rady Nadzorczej.

  W każdy pierwszy wtorek miesiąca dyżur pełni członek Rady Nadzorczej. Dyżur odbywa się w siedzibie spółdzielni przy ul. Zwierzynieckiej 8A w godzinach 16.30-18.00. Na najbliższym dyżurze - 7 lutego - na mieszkańców "Energetyki" czeka Robert Osmycki. Kolejne dyżury odbędą się 7 marca i 4 kwietnia.

  Rada Nadzorcza03.02.2017 r. Rada Nadzorcza zatwierdziła plan gospodarczy na 2017 rok.

  31 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku plenarne posiedzenie Rady Nadzorczej podczas którego m.in. podjęto uchwałę w sprawie planu gospodarczego spółdzielni na 2017 rok. więcej »
  OEK Sadyba01.02.2017 r. Lutowe wydarzenia w OEK "Sadyba".

  W obecnym miesiącu placówka z Korczyńskiej proponuje m.in. spotkanie edukacyjne dla seniorów, przedstawienie teatralne dla dzieci i warsztaty chemiczne. Miesiąc zakończy się koncertem ostatkowym artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej. więcej »
  Gratulacje
  19.01.2017 r. Gratulacje od MSM "Energetyka" dla Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.


  WSM jest jedną z najstarszych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce i właśnie obchodzi jubileusz 95-lecia założenia. Z tej okazji list gratulacyjny wystosował Zarząd MSM "Energetyka". więcej »
  Budżet obywatelski10.01.2017 r. Budżet obywatelski - zbliża się termin składania projektów.

  Do 23 stycznia można zgłaszać projekty w ramach obecnej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku Stegny i Sadyba będą miały łatwiej w pozyskaniu środków na realizację pomysłów mieszkańców. więcej »
  OEK Sadyba05.01.2017 r. Styczniowe atrakcje w OEK "Sadyba".

  Ośrodek przy Korczyńskiej 6 zaprasza wszystkich mieszkańców spółdzielni na przygotowane na styczeń imprezy i wydarzenia. więcej »
  WZCz_201705.01.2017 r. Aktualizacja opłat za użytkowanie wieczyste.

  Udostępniamy wzór pisma do wykorzystania przez posiadaczy odrębnych praw do lokali przy odwołaniu od decyzji podwyższającej opłaty za wieczyste użytkowanie> więcej »
  Starsze
  Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki więcej o plikach cookies »