Zdjęcie nagłówkowe

Zebrania osiedlowe. Zapraszamy!

13 kwietnia 2026

Dziś zaczyna się cykl zebrań osiedlowych w MSM "Energetyka". Warto wziąć udział w swoim ZO.

Zebranie osiedlowe to jedno z najważniejszych wydarzeń na których mieszkańcy mogą realnie wpływać na sprawy swojego osiedla. Choć wielu osobom kojarzą się one głównie z formalnościami, w praktyce są okazją do rozmowy o sprawach, które dotyczą codziennego życia mieszkańców. ZO posiadają szerokie uprawnienia formalne w zakresie funkcjonowania osiedli. Do uprawnień każdego zebrania należy rozpatrzenie sprawozdania z działalności administracji i rady osiedla za poprzedni rok. W porządku obrad znajdują się również informacje o pracy Zarządu i Rady Nadzorczej - przedstawiciele obu gremiów biorą udział w każdym zebraniu, co daje okazję do dyskusji, do uzyskania odpowiedzi na ważne pytania.

Zebranie osiedlowe wybiera członków rady osiedla, można też na nim zgłaszać kandydatów do Rady Nadzorczej, którzy finalnie będą wybierani na Walnym Zgromadzeniu Członków 29 maja.

 

Jako pierwsze, już w poniedziałek 13.04, o godzinie 17.00 rozpocznie się zebranie na Sadybie.

 

Zebrania osiedlowe. Zapraszamy.webp [301.67 KB]

Kontent_HTML